Tarifler

Bugün Ne Pişirsem

Bugün ne pişirsem sorusunun kaynağı olan beslenme, tüm canlıların en temel yaşam gereksinimi olmakla birlikte insan için lezzet odaklı pek çok başka anlamları da bulunmaktadır. Kimi toplumlarda yemek bir sosyal statü simgesi olabilmekte, kimilerinde ise yaşamın asgari standartlarını sağlayabilmenin temel uğraşı olarak hayatın merkezinde yer almaktadır.

Gerek ev hanımları gerekse karnını doyurmak için lezzet peşinde olup yemek yapma telaşına düşen herkes bu soruyu zaman zaman sorar. Evet, meşhur soru sizin de aklınıza gelen o sihirli cümledir: “Bugün Ne Pişirsem?”

İnsanlar bu soruya cevap bulmak için kitaplar karıştırıp internet sayfaları arasında uçsuz bucaksız bir şekilde sörf yapmakta, büyük paralar harcanarak televizyon programları hazırlanmakta ve yine de iş dönüp dolaşıp mutfaktaki bir tencerenin ocağa konması veya bir tepsinin fırına girmesi ile son bulmaktadır.

Bugün ne pişirsem sorusuna cevaben pek çok yerde yemek tarifleri bulabilirsiniz. Ancak bulduğunuz yemek tariflerinin malzemelerini bulmaya, bulacağınız malzemeleri ölçüp tartmaya sıra gelince hatlar karışır, beyninizdeki kablolar kısa devre yapıp duman çıkarmaya başlar. Bir yığın ulaşılmaz veya anlaşılmaz tarif maddesi ile cinnet noktasında bulursunuz kendinizi.

Dilber Ablanın Mutfağı olarak biz tüm bu sorunlara herhangi bir evde, herhangi bir annenin, teyzenin veya ablanın yaklaşımı ile çözümler üretiyoruz. Yaptığımız yemek tarifi için sıraladığımız malzemeler hemen çoğu evde zaten var olan malzemeler oluyor ve ölçüp tartma konusunda hiç de müşkülpesent davranmıyoruz. Zaten birkaç tarifimize baktığınızda bunca söz ile ne anlatmaya çalıştığımızı rahatlıkla anlamış olacaksınız.

Evet, burada samimiyet bulacaksınız. Yemek tarifi ararken doğallıktan uzaklaşmadığınızı göreceksiniz. Bugün ne pişirsem diye düşündüğünüzde Dilber Ablanın Mutfağı her zaman en doğal, en samimi ve en sıcak yemek tarifini sayfaları arasında sizlere sunuyor olacak. Sizlere şimdiden afiyet olsun diyoruz. Bon appetit… Gutten appetit… Disfruta tu comida… Buon appetito… Profitez de votre repas… Priyatnogo appetita…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.